Nový hloubkový rekord -450 m

ZO 7-02

Hloubkový rekord -450 m

Šestý den průzkumu Hranické propasti se stal zlomový. Podařilo se nám opravit a otestovat podvodního robota a i přes nepřízeň počasí pokračovat v průzkumu. Zaměřili jsme se na průzkum Mikáda (200m), ze kterého jsme pokračovali do hlubších částí.

Prostory, které jsme zkoumali a mapovali jsou obrovské a ve 450m hloubce nás zastavila technická omezení podvodního robota. Starý hloubkový rekord jsme překonali o 46m (404m) a dosáhli jsme cílové hloubky 450m. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům – členům naší ZO, příslušníkům HZS ČR – Záchranný útvar Hlučín, pracovníkům Hlavní báňské záchranné služby (DIAMO státní podnik) a hlavně pracovníkům firmy UNEXMIN GeoRobotics Ltd. Akce ještě bude pokračovat průzkumem a mapováním části Mokrá rotunda. Ke zprávě přikládáme pár obrázků a chceme se s Vámi podělit i o záběry, které ještě nikdo neviděl. O dalším postupu a průběhu akce Vás budeme informovat.

The sixth day of exploration of the Hranice Abyss was a turning point. We managed to repair and test the underwater robot and continue exploring the Abyss despite the bad weather.

We measured up for the Mikado part (200m), from which we contimued to deeper parts. The areas we explored and mapped are huge and at 450m depth we were stopped by technical limitations of the underwater robot. We broke the old depth record by 46m (404m) and reached our target depth of 450m. I would like to thank all participants – members of our exploration unit of Hranice Abyss, members of the Fire and Rescue Service of the Czech Republic – Rescue Unit Hlučín, workers of the Main Mining Rescue Service (DIAMO state enterprise HBZS) and staff of the company UNEXMIN GeoRobotics Ltd. We are attaching some pictures to this report and we want to share with you the shots that have not been seen yet. We will keep you informed about the further progress and progress of the event.

2 komentáře u „Nový hloubkový rekord -450 m“

  1. Ahoj,
    gratuluji k úžasnému postupu ve zkoumání Hranické propasti. 450 m už je fakt něco. Je fascinující, že i speleologie se posunula do sféry využití nejmodernějších technologií bez přítomnosti člověka. Ale třeba jednou proběhne ponor ponorkou i s lidmi 🙂 Těším se na 500 m!

    Odpovědět

Napsat komentář